İstanbul Bağcılar’da sucu olan Metin Şenay, iş yerinde çocukları yıllarca istismar etti, kayıt altına aldı. Tutuklu Şenay’ın, baldızının 2 çocuğunun da videosunu çektiği ortaya çıktı.

İstanbul, Bağcılar’da mahalle sucusu Metin Şenay’ın (60), iş yerindeki süngerli odada çocukları yıllarca istismar edip, o anları kayıt altına aldığının ortaya çıkması gündeme bomba gibi düştü. Tutuklu yargılanan Şenay için hazırlanan iddianamede ise bir başka kan donduran detaya ulaşıldı.

Spkas

Türkiye Bağcılar'da çocukları hedef alan sucu sapığı konuşuyor. Olay 24 Mayıs 2023 ayında patlak verdi. Bağcılar'da yaşanan olayda, 12 yaşındaki M.Y.'nin okuldan çıktıktan sonra evine dönmemesi üzerine ailesi endişe içinde emniyete başvurdu. Emniyet güçleri, olayı çözmek için çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Kamera kayıtlarında, M.Y.'nin okul çıkışında, mahallede sucu olan, Metin Şenay'ın aracına bindiği görüldü.

Başlıkszzccız 5

BİRÇOK ÇOCUĞA İSTİSMARDA BULUNDU

Görüntüler üzerine, ekipler tarafınca, su bayisine yapılan baskında, bayinin arka kısmında ses yalıtımlı bir odada, M.Y. yerde baygın şekilde yatar vaziyette bulundu.

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Polis, Şenay'ın ev ve işyeri adreslerine eş zamanlı baskın düzenledi. İş yerine polisin geldiğini gören Şenay kaçmaya başladı.

DÜKKANDA SES YALITIMLI GİZLİ BÖLÜM TESPİT EDİLDİ

Ancak polis tarafından yakalandı. Metin Şenay gözaltına alınırken ekipler işyerinde yaptıkları aramada önünde damacana dizili olan 3 ayrı bölme olduğunu fark etti.

91Bc514B 5Ycwi8X71Mpuoni8Xqr6Up

KÜÇÜK KIZ BÖLMELERDEN BİRİNDEN ÇIKTI

Bölmelerin birinden çocuk sesi geldiğini duyan polis, kapıyı açınca küçük kızı buldu.

Ayrıca ekipler, o odada, çok sayıda dijital materyaller bularak, tek mağdurun M.Y. olmadığını anladı. 60 yaşındaki Metin Şenay tutuklandı. Metin Şenay'ın bu ses yalıtımlı, duvarları süngerlerle kaplı odasında, birçok çocuğa cinsel istismarda bulunarak eziyet ettiği tespit edildi.

Be34D421 Q62L2Rgjgf3Gqi4Kbs4H2

POLİS LİNÇTEN KURTARDI

O sırada polis işyerinin kepenklerini kapatarak şüpheliyi linç edilmekten kurtardı.

Küçük kızın bulunduğu bölmenin ses yalıtımlı olduğu ve şüphelinin M.Y.'yi korkutmak için duvarlara astığı A4 kağıtlarına sessiz olması gerektiği yoksa kendisini öldüreceğini yazdığı kaydedildi.

Ayrıca Şenay'ın bir çocuğu 10 yıl boyunca düzenli olarak istismar ettiği de, bulunan dijital görüntülerde ortaya çıktı. Şenay'ın kendi yakın akrabası olan 13 ve 14 yaşlarındaki iki çocuğu da defalarca kez istismar ettiği belirlendi.

C3Af208A M4Buvl4Zc9Gitbu1Yegrn

BAŞKA BİR MAĞDURUN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Günümüzde 19 yaşında olan R.Ş. açıklamada bulundu: "Metin Şenay'ın gazetede çıkan haberlerini görünce kendimi eve kapattım. Kötü oldu. Annem bana 'Metin sana bir şey yaptı mı?' diye sordu. Korkumdan söyleyemedim. Metin Şenay'ı 4-5 yaşımdan beri tanırım. Beni dükkanına çağırıyordu. Gitmeyince kızıyordu. Öldürürüm diyerek tehdit ediyordu. Bana, 'Ben seninle evleneceğim. Çocuğumuz olsun. Sen 18 yaşına gelince imam nikahı kıyarız' diyordu. İlk olay 5 yaşında yaşandı. Son olay ise ben 9. sınıftayken. Cinsel ilişkiye girerken videoya çekiyordu. Felç geçirene kadar bu devam etti."

Tutuklu yargılanan sapık sucu Metin Şenay için hazırlanan iddianamede infial yaratacak bir detaya daha ulaşıldı. Şenay'ın yıllar boyunca istismar ettiği mahalleli çocukların isimlerini dükkanının duvarlarına karaladığı ortaya çıktı. Sapık sucunun duvara yazdığı iki isminse baldızının çocukları olduğu öğrenildi.

DAHA ÖNCEDE AYNI SUÇLAMADAN BERAAT ETTİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Aynı zamanda, Metin Şenay, 2009 yılında Gaziosmanpaşa'da bir çocuğa yönelik istismar suçlamasıyla ilgili olarak Bakırköy 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmış ve delil yetersizliği nedeniyle beraat etmişti.

0E764F38 6Ygnbyrluedpnovdpw1O5M

'BÖYLE BİR ŞEY YAPABİLECEĞİNE İHTİMAL VERMİYORDUK'

Olay günü konuşan mahalle sakinlerinden Fuat Ekmekçi, "8-10 senedir burada esnaflık yapan birisi böyle olaylarına vakıf olduğumuz birisi değil. Ama o dükkana çocuklar girer çıkar da su içmek için. Böyle bir şey yapabileceğini ihtimal vermiyorduk" dedi.

'ARABASINI TAŞLADILAR'

Olay günü konuşan mahalle sakini Hasan Yaylaoğlu ise "Geldiğinde saat 14.00 civarıydı. Tıraş olmuşsun falan dedim. Çay ısmarlayacağımı söyledim kendisi bana 'Hakkını helal et' dedi ve gitti. Gece saatlerinde annesi kameralar takibiyle görüyor. Bizim arkadaşa çocuğunun içeride olduğunu söylemiş. Uygunsuz bir halde görüyorlar tabii. Polisler eşliğinde aldılar götürdüler. Arabasını taşladılar" ifadelerini kullandı.

Rasd

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Şenay hakkında Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianame tamamlandı.

Mahkemeye sunulan iddianame kabul edildi. Şenay'ın 7 Mayıs saat 13.30'da hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Kaynak: AJANSLAR