Yaşar Yanıkyürek'in ticari taksisini yağmalayıp kendisini bıçaklayarak yol kenarına atarak öldürdüğü iddia edilen sanık, İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandı.

Duruşmada, sanık Yoosef Bagherian Gharehtapeh, olay gününü hatırlamadığını belirterek savunma yaptı. Ancak mahkemede olay gününe ait güvenlik kamerası görüntüleri izlendi ve Yanıkyürek'in oğlu Serhat Yanıkyürek gözyaşları içinde izledi.

Yanıkyürek'in oğlu, sanığın suçu kasıtlı işlediğini savunarak, "Hatırlamaması mümkün değil. Her şeyi planlamıştır. Bilerek bir cinayet işledi." dedi. Aynı şekilde müşteki avukatı da sanığın cinayeti soğukkanlılıkla işlediğini ifade ederek en ağır cezaya çarptırılmasını talep etti.

Cumhuriyet Savcısı, sanığın taksici Yanıkyürek'in 2 bin 400 lira parasını gasp ettiğini ve ardından suçunu örtbas etmek için onu bıçaklayarak öldürdüğünü belirtti.

Mahkeme, sanığı nitelikli kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına ve silahla yağma suçundan 13 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Kaynak: İHA