Prenses Diana'nın elbiseleri, ABD'de gerçekleştirilecek olan bir açık artırmada satışa sunulacak ve bu, 1997 yılından bu yana düzenlenen en büyük açık artırma olacak.

Dünya genelinde hala büyük bir hayran kitlesine sahip olan Prenses Diana, ölümünün üzerinden 27 yıl geçmesine rağmen özellikle İngiliz halkının kalbinde unutulmaz bir iz bırakmaya devam ediyor. Diana'nın elbiseleri gibi 150'ten fazla kraliyet üyesine ait eşya, ABD'nin Los Angeles kentinde 27 Haziran'da düzenlenecek olan bir açık artırmada satışa sunulacak.

Tarihe Geçecek Açık Artırma

Tarihe geçecek bu büyük açık artırmada, dikkat çekenlerden biri Prenses Diana'nın 1986'da Operadaki Hayalet müzikalinin prömiyerine giydiği elbise olacak. Tahminlere göre, bu özel elbisenin 200 bin ila 400 bin dolar arasında bir fiyatla alıcı bulması bekleniyor. Müzayede evi yetkilileri, Diana'nın kendi açık artırmasından sonraki en büyük müzayede olacağını belirterek, daha önce sadece birkaç parçanın satışa sunulduğunu ancak bu sefer 150'den fazla eşyanın müzayedeye çıkarılacağını ifade etti.

O X X Hkn Vg20E Ujs Q4 E Vrr Tw.jpg

Daha Önce Hiç Görülmeyen Parçalar Yer Alacak

Açık artırmanın önemli bir parçası olarak sunulan, daha önce hiçbir açık artırmada sergilenmemiş ayakkabı, çanta ve şapka gibi nadir parçalar, tarihi bir değere sahip olacak. Bunlar arasında yer alan flamenko tarzı gece elbisesi ve ünlü tasarımcı Catherine Walker imzalı çiçekli elbise gibi dikkat çekici parçalar, müzayede tutkunlarını cezbetmeye aday. Tahminlere göre, çiçekli elbisenin 100 bin ila 200 bin dolar arasında bir fiyata alıcı bulması bekleniyor. Bu benzersiz parçalar, Prenses Diana'nın ölümünden 27 yıl sonra, moda tarihindeki yerlerini bulacaklar.

S Zb Rs Ih E0 O S Cd I28P M U1G.jpgPrenses Diana Elbisesi.png

Kaynak: istiklal.com.tr