113 KİŞİ YAKALANDI

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı İnfaz Büro Amirliği koordinesinde şafak vakti operasyon düzenlendi. Özel Harekat polislerinin de katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda 130 ayrı adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Operasyon ve şok uygulamalar sonucunda toplamda 113 aranan şahıs kıskıvrak yakalandı.

A W185727 10

Operasyon, kasten öldürme, hırsızlık, dolandırıcılık, yağma, kasten yaralama, kaçakçılık, siber suçlar, cinsel saldırı ve uyuşturucu madde ticareti gibi çeşitli suçlardan aranan ve kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıslara yönelik gerçekleştirildi. Operasyona 220 ekip katılırken, hedeflenen 130 adresin tamamına eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Bursa il merkezinde gerçekleştirilen operasyonda, kasten öldürme suçundan hakkında 15 yıl 6 ay hapis cezası bulunan İ.K., daha önceden ailesine ait ancak kullanılmayan bir ev ile kendi evi arasındaki duvarı deldi. Bu deliği saklamak için bir dolap yerleştirerek kamufle eden İ.K., operasyon sırasında duvardan kaçmaya çalışırken polisin dikkati sayesinde yakalandı.

A W185727 01

Operasyonun sonucunda, 130 ayrı adreste gerçekleştirilen baskınlarda toplamda 113 aranan şahıs yakalandı. Bunlar arasında çeşitli suçlardan hakkında 5 yıl ile 10 yıl arasında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 8 şahıs ile 5 yıl ve altında kesinleşmiş hapis cezası bulunan toplamda 43 şahıs da bulunmaktaydı. Tüm şahıslar operasyon sırasında kıskıvrak yakalandı.

Kaynak: İHA