Büyükşehir Belediyesine ait halk otobüsüne binen tır sürücüsü Hakan Demirel, araçtan inerken 100 bin lira bulunan poşeti oturduğu koltukta unuttu.

A W185078 01

HEMEN YARDIM İSTEDİ

Otobüsü kontrol eden Türk, başka bir yolcunun yanındaki koltukta poşeti buldu ve hemen muhafaza altına aldı. Daha sonra paranın bulunduğu poşeti unuttuğunu fark eden Demirel, durumu hemen Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığına bildirdi. İhbarın ardından otobüs şoförü Ali Türk ile iletişime geçildi. Halk Otobüsü Şoförü Ali Türk’ün para dolu poşeti muhafaza altına aldıktan sonra kameralara gösterip, “Bakın hiç açmadım, görüyorsunuz. İçinde büyük ihtimal para var” demesi de görüntülere yansıdı.

A W185078 05

“HELAL PARAYMIŞ”

Yaşananları anlatan Halk Otobüsü Şoförü Ali Türk, gelen telefon üzerine engelli koltuğundaki poşeti muhafaza altına aldığını söyledi. “Üzerimize düşeni yaptık. Karşı tarafa parayı teslim etmek onur ve gurur verici” diyen Türk, meslektaşının unuttuğu paraya ilişkin de, “Helal paraymış. Olmasa giderdi” dedi.

A W185078 03

Olay, güvenlik kameraları tarafından kaydedildi ve tır sürücüsünün otobüse binmesi, poşeti unutması ve şoförün paranın bulunduğu poşeti alıp saklaması görüntülendi.

Kaynak: İHA-AA