Ankara Emniyet Müdürlüğü, CHP'nin yarın gerçekleştireceği "Büyük Emekli Mitingi" için trafik düzenlemelerini açıkladı. 26 Mayıs Pazar günü, saat 13.00 ile 17.00 arasında, miting nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağı bildirildi. Önlemler kapsamında, Anıt Caddesi'nin Turgut Reis Caddesi ile Anadolu Meydanı arasındaki bölüm ve bu alana açılan cadde ve sokakların tamamı, GMK Bulvarı'ndan Kazım Karabekir Caddesi'ne bağlanan varyantların tamamı çift yönlü olarak trafiğe kapatılacak.

Ayrıca, miting öncesi saat 10.00'dan itibaren bazı bölgelerde daha erken önlemler alınacak. Bu kapsamda, Gençlik Caddesi'nin Akdeniz Caddesi kesişimi ile Anıt Caddesi kesişimi arasındaki bölümü ve çevresindeki cadde ve sokaklar, Dögol Caddesi'nin Beşevler kavşağı ile Anadolu Meydanı arasındaki bölümü ve bu alana açılan cadde ve sokakların tamamı, GMK Bulvarı'nın Strazburg Caddesi kesişimi ile Anadolu Meydanı arasındaki bölümü ve çevresindeki sokaklar, Celal Bayar Bulvarı'ndan Kazım Karabekir Caddesi'ne bağlantıyı sağlayan yan varyantlar ile Kazım Karabekir Caddesi'nden Celal Bayar Bulvarı'na bağlantıyı sağlayan yan varyantların tamamı trafiğe kapatılacak.

Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamada, bu önlemlerin miting güzergahında olası trafik sıkışıklıklarını önlemek için alındığı belirtildi.

Kaynak: istiklal.com.tr