Hafta sonunda planı olan kişiler, bir aksilik yaşamamak için Meteoroloji’nin yayımladığı hava durumu raporlarını takip ediyor. Mayıs’ın son Pazar gününde hava nasıl olacağı pek çok insanın ilgilendiği konular arasında. Peki “26 Mayıs Pazar günü hava nasıl olacak? Bugün hava nasıl olacak? Bugün yağmur yağacak mı?” İşte araştırılan ayrıntılar…

 BUGÜN HAVA NASIL OLACAK? 26 MAYIS PAZAR HAVA DURUMU!

Haftanın son gününde yani 26 Mayıs Pazar gününde, önemli bir değişikliğin yaşanmayacağı ve yurt genelinde mevsim normallerinde bir havanın seyredeceği düşünülüyor.

Rüzgar ise, Pazar sabah saatlerinden itibaren de Marmara'nın güneybatısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor.

HAFTA SONU YAĞMUR YAĞACAK MI?

Doğu Akdeniz'in Toroslar kesimi, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde yerel yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Bundan dolayı da ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Ayrıca Pazar sabah saatlerinden itibaren Marmara'nın güneybatısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

26 MAYIS PAZAR İL İL HAVA DURUMU!

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı bulutlu olacağı tahmin edilir.

İZMİR 17°C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, 26 Mayıs Pazar günü öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği belirtiliyor.

MUĞLA 16°C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, Pazar günü öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HATAY 18°C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 11°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu olacak. 26 Mayıs Pazar günü öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

DİYARBAKIR 13°C, 27°C

Parçalı, çok bulutlu bir hava ile aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği açıklandı. 

Kaynak: istiklal.com.tr