Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, hafta sonu yurt genelinde yağışlı bir hava bekleniyor.

Bugün parçalı, yer yer çok bulutlu geçecek olan hava, Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Zonguldak, Düzce, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacak.

Bu yağışların bazı bölgelerde kuvvetli, hatta çok kuvvetli olabileceği belirtiliyor. Ayrıca, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda toz taşınımı beklentisi bulunuyor.

Yarın, yani Cumartesi günü, yurt genelinde parçalı, yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Orta ve Doğu Akdeniz ile İç Anadolu'nun iç ve doğu kesimlerinde yağışlar görülecek. Bu yağışların sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.

Pazar günü ise kıyı kesimler dışında yurt genelinde yağışlar etkili olacak. Yağışların yer yer kuvvetli olabileceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının ise yağışlarla birlikte azalacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği öngörülüyor.

En yüksek sıcaklık değerleri, Ankara'da 23, İstanbul'da 24, Antalya ve İzmir'de 30, Samsun'da 25, Diyarbakır ve Adana'da ise 27 derece civarında olacak.

Editör: Ali Özgür UZUN