Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Manisa Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilecek motorlu taşıtlar sürücü kursu sınavına kopya düzenekleriyle girileceği yönünde istihbari bilgi aldı. Bu bilgi doğrultusunda sınavın başlangıç saatinden kısa bir süre önce, M.M. (37) isimli şahıs üzerinde kopya düzenekleriyle yakalandı. 

Yapılan araştırmalar sonucunda, M.M. ile ilişkili olduğu tespit edilen B.T. (20), U.G. (34) ve Ş.A. (25) isimli şüpheliler de gözaltına alındı. Şahısların üst ve araç aramalarında bir tabanca, sim kartlar, kulaklık, makas, kamera, wifi cihazları, veri aktarım cihazları ve powerbank gibi çeşitli eşyalar ele geçirildi. Ş.A., 19.15'teki sınavda kopya düzenekleriyle yakalanamadığı için ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

TUTUKLANDILAR

Ancak, diğer şüphelilerle birlikte sınavda kopya düzeneklerini sağladıkları iddia edilen sürücü kursu sahibi ve çalışanları İ.Ö. (46) ve M.B. (58) da operasyon kapsamında gözaltına alındı. Soruşturma sonrasında B.T., İ.Ö. ve M.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Kaynak: İHA