KPSS ortaöğretim sınavına dair araştırmalar yoğunlaştı. Liseden mezun olan ve memur olmak isteyen vatandaşlar, harıl harıl 2024 KPSS ortaöğretim sınav tarihi ve başvuru tarihini araştırıyor. Bundan dolayı 2024 KPSS lise sınavlarına katılım sağlayacak olan adaylar ise gözlerini sınav ve başvuru takvimine çevirdi. Peki “2024 KPSS ortaöğretim başvuruları ne zaman? 2024 KPSS ortaöğretim ne zaman?” İşte bu soruların yanıtları…

KPSS ORTAÖĞRETİM OTURUMU NE ZAMAN 2024?

KPSS ortaöğretim sınavının ne zaman olacağı gündeme geldi. KPSS Ortaöğretim oturumu, 15 Eylül 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. KPSS Ortaöğretim sonuçları ise 4 Ekim 2024 tarihinde duyurulucak. 

KPSS ORTAÖĞRETİM(LİSE) BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KPSS Ortaöğretim başvuru takvimi ÖSYM tarafından açıklandı. Yapılan duyuruya göre KPSS Ortaöğretim 18-30 Temmuz 2024 tarihleri arasında alınacak.

KPSS ORTAÖĞRETİM(LİSE) BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar, başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet sayfasından ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması'ndan yapabilecek.

KPSS ORTAÖĞRETİM(LİSE) BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?

KPSS Ön lisans başvuruları 2 Temmuz'da sona erdi. KPSS Ön lisans oturumu için başvuru ücreti 350 lira olarak belirlenmişti.

2024 Ortaöğretim KPSS başvuru ücreti de ÖSYM tarafından sınav kılavuzu yayımlandığı zaman net bir hal alacak. KPSS Ortaöğretim başvuru ücreti belli olduğunda haberimizde yer vereceğiz.

Kaynak: istiklal.com.tr