Buzdağı su markası, TCDD'ye ait hızlı trenlerde reklam verdi. Reklam kapsamında, bazı trenlerin dış yüzeyleri Buzdağı'nın reklamlarıyla kaplandı ve bu nedenle trenlerin pencereleri kapatıldı. Dışarıdaki manzarayı göremeyen yolcular ise duruma sosyal medyada tepki gösterdi. 

A W243288 01

Birçok kullanıcı, "Yüksek Hızlı Tren camlarının reklamla kaplanması hiç hoş olmamış," "Tek zevkimiz müzik dinleyip bozkır izlemekti, onu da aldınız," "Hızlı trende manzara var ama göremiyoruz. Neden? Çünkü tüm camları reklamla kaplamışlar. Belli ki biz deniz ve gemi manzarası yerine Buzdağı su reklamı görmeyi tercih ediyoruz. Boşluk bırakmasalardı, ışık da girmezdi," gibi yorumlarla tepkilerini dile getirdi ve firmayı etiketledi.

Bunun üzerine fabrikası Sakarya'da bulunan, su markası, “Buzdağı Su olarak, müşterilerimizin ve toplumumuzun beklentilerini her zaman ön planda tutuyoruz. Bu doğrultuda, kamuoyunda da yer bulan, tren yolculuklarında manzaraları kapatan reklamlar konusu üzerine hemen harekete geçtik. Buzdağı Su Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut Kösemusul'un talimatı ile tren yolculuklarının keyfini bozduğu tespit edilen reklamların kaldırılması için gerekli çalışmaları hemen başlattık. Yolcularımızın manzaraları özgürce seyrederek keyifli bir yolculuk yapmalarını sağlamak bizim için büyük bir mutluluktur. Buzdağı Su olarak, toplumsal hassasiyetlere her zaman önem verdiğimizi ve bu tür konularda hızlı bir şekilde aksiyon almaya devam edeceğimizi vurgulamak isteriz” ifadelerini kullandı.

A W243288 05

Kaynak: İHA