Bebek katili İsrail ordusunun yoğun saldırılar eşliğinde Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Gazze kent merkezinin güneybatısına girmesiyle binlerce Filistinli, bombalardan kaçmak için yeniden yollara düştü.

AA muhabirinin bildirdiğine göre, İsrail savaş uçakları ve topçu birlikleri Gazze kentinin güneybatısındaki Derac, Rimal, Sanayi, Tel el-Hava, Tuffah ve Eski Şehir bölgelerini yoğun bombardımana tuttu. İsrail askeri araçları, Tel el-Hava ve Rimal mahalleleri ile Sanayi bölgesi eteklerine yoğun ateş altında giriş yaptı.

- BİNLERCE FİLİSTİNLİ YOLLARA DÜŞTÜ

Yoğun saldırılar nedeniyle binlerce Filistinli, kuzeye doğru kaçmaya başladı. İsrail savaş uçakları ve topçuları, gece boyunca Gazze kent merkezinin doğu, batı ve orta bölgelerine ağır bombardıman düzenledi. Saldırılar sonucu bölgede çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi.

- ŞİDDETLİ PATLAMALAR DUYULUYOR

Süregelen yoğun bombardıman nedeniyle ambulans ve sağlık ekipleri bölgeye ulaşamıyor, bu nedenle birçok yaralı hayatını kaybediyor. Görgü tanıkları, Gazze kentini sarsan şiddetli patlama seslerinin duyulduğunu ve bu patlamaların etkilerinin Gazze Şeridi'nin kuzey ve orta kesimlerinde de hissedildiğini belirtti.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı'nın dün yaptığı açıklamaya göre, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694'ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 38 bin 153 Filistinli yaşamını yitirdi, 87 bin 828 Filistinli ise yaralandı.

Kaynak: AA