Manavgat’ın Şavlak mevkiinde ırmağa giren bir kişinin kaybolduğu ve boğulmuş olabileceği ihbarı, polis ve itfaiye ekiplerini alarma geçirdi. İtfaiyeye bağlı kurtarma botu bölgeyi didik didik ararken, kaybolduğu sanılan kişinin biraz ileride ırmaktan çıkarak evine gittiği belirlendi.

112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayan bir kişi, arkadaşının Şavlak mevkiinde serinlemek amacıyla Manavgat Irmağı'na girdiğini ve uzun süre geçmesine rağmen geri dönmediğini belirterek, boğulmuş olabileceğinden endişe ettiğini bildirdi. İhbar üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Manavgat Birimi'ne bağlı kurtarma ekibi ve Manavgat Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Polis ekipleri, şahsın ırmağa girdiği yerden itibaren kıyı boyunca arama yaparken, itfaiyeye ait bot da suda arama çalışması gerçekleştirdi. Yaklaşık bir saat süren arama çalışmaları sırasında, kaybolduğu sanılan kişinin Yukarı Pazarcı Mahallesi'nde yarı çıplak vaziyette görüldüğü bilgisi geldi. Polis, şahsın Şavlak mevkiinden ırmağa girdikten sonra bir süre yüzerek kıyıya çıktığını ve evine gittiğini tespit etti.

Kaynak: İHA