İstanbul Bahçelievler'de, İYİ Parti'nin eski İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, kardeşi Kemal Çelik tarafından ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı. Olay 12 Mart'ta meydana geldi ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamede, Kemal Çelik hakkında üç ayrı suçtan toplam 5 yıl 9 ay 22 günden 13 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Suçlamalar "kardeşe karşı silahla yaşamını tehlikeye sokacak şekilde kasten yaralama", "zincirleme şekilde hakaret" ve "bıçak veya diğer aletleri izinsiz olarak satın alma, taşıma veya bulundurma" olarak sıralandı.

İddianamede, kardeşler arasındaki gerilimin ekonomik sıkıntılar nedeniyle yükseldiği belirtildi. Olay günü Kemal Çelik, Ahmet Çelik'in Bahçelievler'deki ofisine giderek evrakları masaya fırlattı ve ardından hakaret ederek saldırıya geçti. Ahmet Çelik kardeşini yatıştırmaya çalışırken, Kemal Çelik cebinden çıkardığı bıçakla saldırdı. Arbede sırasında Ahmet Çelik yaralandı, ancak kendi imkanlarıyla hastaneye giderek tedavi altına alındı.

İddianameye göre, olaydan bir gün önce Kemal Çelik'in ağabeyine hakaret ve tehdit içerikli mesajlar gönderdiği de ortaya çıktı. Kemal Çelik ifadesinde, ekonomik zorluklar nedeniyle konkordato sürecinde olduklarını ve ağır psikolojik ilaçlar kullandığını belirtti. Savunmasında kendisini korumak amacıyla eline geçen bir cisimle karşılık verdiğini, ancak ağabeyini yaraladığını fark etmediğini ifade etti. Ancak Adli Tıp raporu, Ahmet Çelik'in göğüs boşluğundaki yaralanmanın hayati tehlike oluşturacak derecede olduğunu gösterdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ