31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri geride kalırken İYİ Parti'de seçimin yankıları sürüyor. Seçimlerde büyük hayal kırıklığı yaşayan ve 81 ilde sadece Nevşehir'de belediye başkanlığı kazanan İYİ Parti'de istifalara bir yenisi eklendi.

ÜST DÜZEY İSTİFA

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydemir, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, hem Genel Başkan Yardımcılığı görevinden hem de parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

"AYNI ROTADA İLERLEYEMEYECEĞİMİZİ GÖRDÜM"

Aydemir, istifa gerekçesi olarak, partideki çalışma arkadaşlarıyla aynı doğrultuda ilerleyemeyeceğini fark ettiğini belirterek, "Partideki çalışma arkadaşlarımla aynı rotada ilerleyemeyeceğimizi üzülerek müşahede ettim. Bu sebeple İYİ Parti'den ayrılmaya karar verdim." dedi.

EKONOMİK SORUNLARA VURGU YAPTI

Aydemir, Türkiye'nin ekonomik sorunlarına da değinerek, "Cumhuriyet tarihinin en sıkıntılı dönemlerinden geçiyoruz; gerçek beka sorunu budur." ifadelerini kullandı.

Siyasetin yozlaşmış oyun kurallarına rağmen değişimin gerçekleşmediğini söyleyen Aydemir, hafta sonu düzenlenecek kongrede genel başkanlık için yarışan adaylara da başarılar diledi.

İYİ PARTİ'DEN İSTİFA EDİP CHP'YE KATILDI

 İYİ Parti’den istifa edip İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu dün CHP'ye katılmıştı. Yanıkömeroğlu'na CHP rozetini ise CHP Genel Başkanı Özgür Özel takmıştı.

Kaynak: Haber Merkezi