Kayseri'de yaşanan provokasyonun benzerinin Gaziantep'te de devreye sokulmak istendiği belirtildi. Gün içerisinde bazı sosyal medya hesaplarınca Gaziantep'te yabancı uyruklu bir kişinin evin çatısından briket atarak bir polis memurunu yaraladığı ileri sürüldü. Bu iddialar, sosyal medyada hızla yayılarak bilgi kirliliğine neden oldu.

Polis Memurunun Hayati Tehlikesi Bulunmuyor

X hesabından açıklama yapan DMM, iddiaları yalanlayarak olayın aslını kamuoyuna duyurdu. DMM, bir binada ikamet eden vatandaşlar ile sokaktaki bir grup arasında tartışma çıktığını ve olay yerine gelen bir komiser yardımcısının binadan atılan ahşap sandalyenin kafasına çarpması sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığını belirtti.

"Olaya Karışan Her İki Taraf da Türk Vatandaşı"

Polisin tedavisinin devam ettiğini belirten DMM, "Olaya karışan her iki taraf da Türk vatandaşı olup iddialar tamamen provokasyon amaçlıdır. Bahse konu binada oturan 4, tartışmaya girdikleri gruptan 2 şahıs olmak üzere toplam 6 şüpheli yakalanmış, olayla ilgili soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyunu provoke etmeye yönelik asılsız iddialara itibar etmeyiniz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: istiklal.com.tr