Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aralarında kriz olduğu yönünde çıkan haberlere tepki gösterdi.

KASATILI YALAN HABER TEPKİSİ

Sosyal medya hesabından Hakkında çıkan haberlere ilişkin bir açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir süredir yalan haberlerle kasıtlı bir gündem oluşturulmaya çalışıldığını belirtti. Bakan Şimşek, “Bizim derdimiz memlekete hizmet, gündemimiz yoğun. Bu zor coğrafyada ülkemizin sorunlarını çözmek, potansiyelini ve performansını artırmak için yapacak çok işimiz var.” ifadesini kullandı.

Bakan Şimşek, enflasyonu düşürmek, cari açığı azaltmak, bütçe disiplinini tesis etmek ve yapısal sorunları çözme konusunda kararlı olduklarını belirtti.

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN DESTEĞİ TAM"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomi yönetimine tam destek verdiğini ifade eden Şimşek, ekonomi programını daha da güçlendireceklerini söyledi.

Bakan Şimşek paylaşımında şu ifadelerini kullandı; "Bir süredir yalan haberlerle kasıtlı bir şekilde gündem oluşturulmaya çalışılıyor. Bizim derdimiz memlekete hizmet, gündemimiz yoğun. Bu zor coğrafyada ülkemizin sorunlarını çözmek, potansiyelini ve performansını artırmak için yapacak çok işimiz var. Enflasyonu düşürmek, cari açığı azaltmak, bütçe disiplini tesis etmek ve yapısal sorunları çözmek konusunda kararlıyız. Cumhurbaşkanımızın başından beri tam destek verdiği programımızı daha da güçlendireceğiz. Programımız hedeflerine ulaştığında, vatandaşlarımızın refahı da kalıcı olarak artacaktır. Vatandaşlarımızdan istirhamım; üretilen dedikodulara itibar etmeyiniz ve politikalarımız ile ilgili bizden duymadığınız hiçbir haber veya söylentiye lütfen inanmayınız."

BİR YALANLAMA DA DMM’DEN

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı basın yayın organlarında yer alan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Şimşek arasında kriz ortaya çıktı ve kriz küresel sistemin devreye girmesiyle çözüldü” iddiasının doğru olmadığını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında iddia edildiği gibi herhangi bir gerginlik yaşanmadığını Türkiye’nin ekonomisinde yol haritasını belirleyen Orta Vadeli Program ve 12'nci Kalkınma Planı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla sürdürülmeye devam edileceği vurgulandı.

       

Kaynak: Haber Merkezi