Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, bir bedensel engelli bireyin, gizli bir kamera düzeneğini bir çantanın içine gizleyerek Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin tuvaletinde uzun bir süre boyunca görüntü kaydettiği ortaya çıktı.

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde şok eden bir olay yaşandı. Bir hemşirenin hastane tuvaletinde bulunan bir çantayı fark ederek polise ihbar etmesi sonucunda ortaya çıkan skandal, büyük bir endişe yarattı. Çantanın içinde gizli bir kamera düzeneği olduğu tespit edildi ve polis ekipleri tarafından şüpheli T.Ö.'nün (52) kimliği belirlendi. Nöbetçi savcının talimatıyla harekete geçen polisler, T.Ö.'yü gözaltına aldılar.

A W186951 02

Sorgusunda, sağlık sorunları nedeniyle sık sık hastaneye gittiğini ve telefon kamerasıyla oluşturulan düzeneği kendisinin hazırladığını itiraf eden T.Ö., son üç ila dört yıldır ara ara bu şekilde görüntüler kaydettiğini açıkladı. Kendisinde bir tür rahatsızlık hissi uyandırdığını belirten T.Ö., kaydettiği görüntüleri daha sonra imha ettiğini iddia etti.

A W186951 01

T.Ö., sorgusunun ardından tutuklanarak adli makamlara sevk edildi.

Kaynak: İHA