İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri, D-100 karayolunun Haliç Köprüsü kesiminde asfalt yenileme çalışması başlattı. Çalışmalar kapsamında metrobüs yoluyla bitişik orta köprüdeki iki şerit trafiğe kapatıldı ve köprü trafiği yan yoldaki iki şeritten devam ediyor.

Saat 23.00'te başlayan ve 8 Temmuz saat 05.00'e kadar sürecek olan çalışmada, eskiyen asfaltın değiştirilmesi amaçlanıyor. Çalışmanın ilk gününde metrobüs yolundaki asfalt sökülecek ve işlem tamamlandığında yola yeni ve dayanımı yüksek asfalt serilecek. Trafik akışı, Ulaşım ve Trafik Komisyonu (UTK) kararına istinaden gerekli uyarıcı ve trafik işaret levhaları kullanılarak sağlanacak.

Çalışma süresince D-100 karayolu Haliç orta köprüsünün Kadıköy istikameti trafiğe kapalı olacak. Bölgede trafik sirkülasyonunun yan yoldan sağlanması planlanırken, Beylikdüzü yönü ise çalışmadan etkilenmeyecek.

İstanbul'da yaşayan sürücüler, trafik düzenlemeleri konusunda dikkatli olmaları ve alternatif güzergahları kullanmaları konusunda uyarıldı.

Kaynak: AA