Gelecek Partisi'nin 15 Mayıs 2024 tarihinde düzenlediği Parti Başkanlık Kurulu toplantısı, önemli atamalar ve değişikliklerle dolu geçti. Bu toplantı sonucunda, Parti Başkanlık Kurulu (PBK) ve bazı il başkanlıklarında görev değişiklikleri yapıldı.

Toplantı sonuçlarına göre, Aile ve Sosyal Politikalar Başkanlığı görevinden yoğun kişisel işleri sebebiyle ayrılan Feramuz Üstün'ün yerine, Kadın Politikaları Başkanlığı görevini yürüten Aynur Algül atanmıştı. Ancak Algül'ün bu görev değişikliği nedeniyle yerine getirilmesi gereken Kadın Politikaları Başkanlığı görevine ise Yeşim Karadağ getirildi.

Kültür ve Turizm Politikaları Başkanlığı'nı yürüten Yeşim Karadağ'ın görev değişikliği sonucunda ise, bu göreve Mehmet Bekhan atanmıştı. Ayrıca, Ulaştırma ve Altyapı Başkanlığına da Mehmet Kuğu getirilmişti.

Mehmet Kuğu'nun boşalttığı İstanbul İl Başkanlığına ise Ali Rıza Abdik getirildi. Giresun İl Başkanlığı'na ise Özcan Barhan görevlendirildi.

Bununla birlikte, 3-5 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen Haymana İstişare Kampı'nda alınan kararlar doğrultusunda yeni oluşturulan 'Parti İstişare Meclisi'ne de çeşitli isimler görevlendirildi. Bu isimler arasında Siyasi İlişkiler ve İçişleri Başkanı İzzettin Küçük, Ticaret Politikaları Başkanı Alattin Fırat, Ankara Milletvekili M. Nedim Yamalı gibi dikkat çekici isimler bulunuyordu.

Bu atamalar ve değişiklikler, Gelecek Partisi'nin yapılanmasında ve stratejilerinde önemli bir değişimi işaret ediyor. Buna göre, yeni atamalar şu şekilde;

İzzettin Küçük (Siyasi İlişkiler ve İçişleri Başkanı)
Alattin Fırat (Ticaret Politikaları Başkanı)
Mehmet Kuğu (Ulaştırma ve Altyapı Başkanı)
Engin Keskinel (İletişim Başkanı)
M. Nedim Yamalı (Ankara Milletvekili)
Sema Silkin Ün (Denizli Milletvekili)
Hasan Ekici (Konya Milletvekili)
Doğan Demir (İstanbul Milletvekili)
Ahmet Akçay (Parti Yönetim Kurulu Üyesi)
Mahir Sayın (Parti Yönetim Kurulu Üyesi)
Serkan Basen (Parti Yönetim Kurulu Üyesi)
Mehmet Ali Pulcu (Parti Yönetim Kurulu Üyesi)
Halime Polat (Parti Yönetim Kurulu Üyesi)
Alpaslan Yıldız (Parti Yönetim Kurulu Üyesi)
Aydın Altaç (Parti Yönetim Kurulu Üyesi)
Avni Erdemir (Kurucular Kurulu Üyesi)
Ali İhsan Dilmen (Kurucular Kurulu Üyesi)
Seyfettin Bilen (Kurucular Kurulu Üyesi)
Mustafa Yeşilyurt (Kurucular Kurulu Üyesi)
Yasemin Dora Kurtkaya (Bartın İl Başkanı)
Zülküf Arslan (Kayseri İl Başkanı)
Abdulhekim Karabıyık (Van İl Başkanı)
Vildan Tokaliç (Düzce İl Başkanı)

Kaynak: istiklal.com.tr