Erdal Öztürk, 2008 yılında Şehitkamil ilçesine bağlı Karahüyük Mahallesi'nde yaşarken aniden kaybolmuştu. Ailesi, kayıp başvurusunda bulunmuş ancak yıllar boyunca Öztürk'ten haber alınamamıştı. Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü, dosyayı 2023 yılında Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerine devretti.

Özel ekip, Öztürk'ün dini nikahlı eski eşinin akrabalarını bir yıl boyunca teknik ve fiziki takibe aldı. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan çalışmalarda dört zanlı gözaltına alındı. Zanlıların çapraz sorgusunda, Erdal Öztürk'ü öldürdüklerini ve parçalayarak lastikle yaktıklarını itiraf ettiler.

Zanlıların ifadeleri doğrultusunda, polis ekipleri Şehitkamil ilçesi Alpaslan Mahallesi'ndeki boş arazide kazı çalışmaları gerçekleştirdi. İki gün süren kazı çalışmalarında, 6 metre derinlikte yanmış lastik parçaları ve bir cesede ait kemikler bulundu.

Erdal Öztürk'ün ağabeyi Coşkun Öztürk, kardeşlerinin vahşice öldürüldüğünü öğrenmenin derin acısını yaşadıklarını belirterek, zanlıların en ağır cezayı almalarını talep etti. Aile avukatı Önder Alkurt, olayın vahşetini ve 16 yıl sonra ortaya çıkarılmasını vurgulayarak zanlıların Türk Ceza Kanunu'nun 82. maddesi gereğince ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanacaklarını ifade etti.

Cinayeti itiraf eden dört zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA