Gaziosmanpaşa'da yapılan yeniden oy sayımı sonucunda CHP adayı Hakan Bahçetepe, oyların %40.45'ini alarak birinci oldu. Mevcut belediye başkanı ve AK Parti adayı Hasan Tahsin Usta ise oyların %40.13'ünü kazandı. Yeniden sayılan 1039 sandıkta iki aday arasındaki fark 848 olarak belirlendi.

AK Parti'nin Gaziosmanpaşa'da belediye başkanlığı seçim sonuçlarına yaptığı itirazların kabul edilmesinin ardından dün başlanan oy sayımı bugün sona erdi. Gaziosmanpaşa Belediyesi Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'nde yapılan sayım için polis ekipleri spor salonun girişinde yoğun güvenlik önlemleri aldı ve etrafı bariyerlerle kapattı. Merkeze izni olanlar dışında kimse alınmadı.

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, sonucu sosyal medya hesabından duyurdu: "Bir kez daha hayırlı olsun Gaziosmanpaşa! Tekrar sayılan 1.030 sandıkta Hakan Bahçetepe Başkanımız 848 oy farkla Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı! Sandıktan çıkaran iradenin masa başında değiştirilmemesi için tarihi mücadele veren tüm yol arkadaşlarıma yürekten teşekkürler. Tam yol ileri…"

Editör: Ali Özgür UZUN