İYİ Parti'nin itirazı sonrasında yapılan sayımda İYİ Parti'nin oyunda bir artış görülmezken, AK Parti'nin oylarında artış olduğu tespit edildi. Tüm ilçelerde yapılan sayımlarda sonuçların değişmemesi üzerine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler bir açıklama yaparak, seçim sonuçlarının hukuki sıhhatini ve demokratik tercihlerin korunduğunu belirtti.

Güler, açıklamasında, "Ordu halkının sandıkta gösterdiği iradeyi çalabileceğini zanneden, seçim sürecinde asılsız tüm yalanları tarafımızca çürütülen, kendisi ile alakalı sormuş olduğumuz sorulara hala cevap veremeyen malum şahıs yine kaybetti" ifadelerine yer verdi. İlçe Seçim Kurulları tarafından yapılan incelemeler sonucunda, İYİ Parti'nin yapmış olduğu itirazların hukuki dayanaktan yoksun olduğu ve gerçek dışı olduğu belirlendi.

Güler, son olarak, "Orduluların demokratik tercihleri ve teveccühleri büyük bir özveri ile hukuk dairesinde korunmuştur. Asılsız ve yersiz iddialarla, düzmece evraklarla ve açıklamalarla Orduluların iradesini bertaraf etmek isteyenler amaçlarına ulaşamamışlardır" diyerek açıklamasını tamamladı.

Editör: Ali Özgür UZUN