Kur'an-ı Kerim'de geçen besinler nelerdir? Günde 2 siyah incir yerseniz...

İşte Kur'an-ı Kerim'de adı geçen besinler ve faydaları...

Kur'an-ı Kerim'de geçen besinler nelerdir? Günde 2 siyah incir yerseniz... - Sayfa 1

Kur'an-ı Kerim'de geçen bazı besinler vardır. Bu besinlerin vücut için mucize faydalar sağladığına dair çeşitli ayetler bulunmaktadır. Ayrıca bu besinlerin bilimsel olarak da vücut sağlığı için gerekli olduğu kanıtlanmıştır. Peki Kur'an-ı Kerim'de geçen besinler nelerdir? Özellikle günde tüketilen iki adet siyah incirin hastalıklara karşı mideyi koruduğu biliniyor. İşte Kur'an-ı Kerim'de adı geçen besinler ve faydaları...

111
Kur'an-ı Kerim'de geçen besinler nelerdir? Günde 2 siyah incir yerseniz... - Sayfa 2

SİYAH İNCİR Şeker oranı yüksek olan siyah incir aynı zamanda lif ve enerji mineralleri bakımından da oldukça zengindir. Siyah incir, yeşil incir gibi kurutulmaz. Çünkü güneşte kalan mineral ve vitaminler erken öldüğünden siyah incirin lezzeti kaybolur. Ayrıca siyah incir kabuğu ile beraber tüketilmesi gereken bir besindir. Yapılan araştırmalarda sütte bulunan kalsiyum vitamini, siyah incirin kabuğu ve çekirdeklerinde 3 kat daha fazla bulunduğu gözlemlenmiştir.

211
Kur'an-ı Kerim'de geçen besinler nelerdir? Günde 2 siyah incir yerseniz... - Sayfa 3

- Kalsiyum bakımından zengin olan siyah incir, özellikle hamile kadınların ve gelişim çağındaki çocukların tüketmesi gereken önemli besinlerden biridir. - Vücudun günlük ihtiyacı olan minerali 40 gramlık siyah incir karşılamaktadır.

311
Kur'an-ı Kerim'de geçen besinler nelerdir? Günde 2 siyah incir yerseniz... - Sayfa 4

- Sık sık kabızlık rahatsızlığı yaşayan insanların rahatlıkla tüketebileceği bir besindir. - Kandaki kötü kolesterol seviyesini düzenleyerek kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.

411