CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun DEM Parti’nin oylarına açık bir şekilde ihtiyacı var.

Soru şu,

DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı çıkaracak mı çıkarmıyacak mı?

Biliyorsunuz ki 20 gün önce Başak Demirtaş'ın adaylığı gündeme gelmiş, başta bu yalanlanmamış sonradan ise DEM Parti tarafından düşünüldüğü ifade edilmişti.

Daha sonra ise Başak Demirtaş'ın aday olmayacağı açıklanmıştı.

Dün ise Yüksek Seçim Kurulu'na partilerin adaylarını teslim etmesi için son gündü.

***

DEM Parti son dakikada İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan adayları olarak Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni'nin aday olduğunu bir "kaza" olmasına rağmen başvurunun bitmesine kısa süre kala son dakikada Yüksek Seçim Kurulu'na evrakların teslim edildiğini açıkladılar.

Akşam saatlerinde ise saat 17:50 civarında Yüksek Seçim Kurulu tarafından başvuruyu incelemesinin sonunda başvurunun kabul edildiğini açıklaması geldi.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun DEM Parti'nin oylarına açık bir şekilde ihtiyacı var. Bana göre DEM Parti adayları göstermelik duruyor ama bir yandan da bu yönde mücadele ve müdahale olduğu da açık gibi görünüyor.

Öyle olmasaydı Başak Demirtaş adaylığına kim müdalahe etti de geri çekildi diye sormazlar mı?

Sözün özü Ekrem İmamoğlu'nun kazanmak için DEM Parti'nin desteğine ihtiyacı açık. Bugün bu yalanlarda bunun verileceğini görmek çokta zor değil.

DEM Parti göstermelik adayları çıkarmış olsa da kapı ardında Ekrem İmamoğlu ile pazarlık var.

Başak Demirtaş'ın aday olmasının Ekrem İmamoğlu'nun belediye başkanı seçilmesini riske sokacağı açıktı ve müdahale gecikmedi.

Görelim bakalım sonuç ne olacak. DEM Parti'nin son dakikada yaşamış olduğu bu rastlantı değil, kapılar ardında hala bir anlaşmazlık olduğu gözüküyor.

Yerel seçimler çok şeye gebe olacak.

Sağlıcakla kalın…