Dünya içinde ancak dünyadan tamamen kopmuş ve girişi yasak olan 10 bölge bulunuyor. Bu yasak bölgeler her zaman daha fazla merak edilir. İşte bu bölgeler hakkında bilinmeyenler.

Vatikan Gizli Arşivleri: Vatikan'ın yeraltındaki gizli belge, dosya ve resmi yazışmaların bulunduğu bu arşive girmek özel izinli araştırmacılar hariç yasaktır.

Moskova Şehir Altı Tünelleri: II. Dünya Savaşı'nda Alman saldırılarına karşı yapılan ve 30 bin kişinin sığabileceği bu tüneller, tüm şehrin altından geçer. Tüneller KGB ajanları tarafından korunmaktadır ve giriş kesinlikle yasaktır.

Yer Altı TünelleriHeard Adası Volkanı: Avustralya'da bulunan volkanik kökenli ve buzlarla kaplı olan Heard Adası'nda aktif iki volkan bulunuyor. Adaya ulaşım yaklaşık 2 hafta sürer. Çevreyi korumak adına Avustralya hükümeti adaya girişi yasaklamıştır.

White Island Geonet 1120

Poveglia Adası: İtalya'da bulunan ve Veba Adası olarak bilinen bu adada, yıllar boyunca ölülerden kurtulmak için toplu mezarlar oluşturulmuş. Burada vebaya yakalanan 160 bin kişinin karantinaya alındığı bir dönemde bu adaya giriş yasaklanmıştır.

Pevge

North Brother Adası: New York'ta bulunan bu adada geçmişte salgın hastalıklı insanların yatırıldığı bir hastane vardı. Ada sonrasında terk edilmiştir ve kuşların korunaklı alanı olarak kullanılır; bu nedenle insanların giriş yapması imkansızdır.

North Brother Adasi Abd 1280X820

Qin Shi Huang Anıt Mezarları: Çin Seddi'ni yaptıran Çin'in ilk imparatorunun mezarı 2 bin yıllık piramidin altında yer alıyor. Mezarın açılmama sebebi ölümsüzlüğe inanan Qin Shi Huang'ın mezarının ölümcül cıva ile kapatılmış olmasıdır. Bu alana erişim Çin hükümeti tarafından katı bir şekilde yasaklanmıştır.

Tera3

Lascaux Mağarası: Fransa'da bulunan bu mağara, tarih öncesi resimlerle doludur ve 1963 yılından itibaren ziyarete kapatılmıştır. İnsanların resimlere zarar verme ihtimali nedeniyle mağara tamamen kapatılmıştır.

Lascaux Magarasi Jpg P X O A

North Sentinel Adası: Hindistan'da bulunan Bengal Körfezi'ndeki bu ada, tamamen kayalıklarla kaplı olduğundan gemiler yaklaşamaz. İnsan teması reddeden Sentinel kabilesinin yaşadığı bu ada tamamen izole olmuştur. Adaya girmek değil, yaklaşmak bile ölümle sonuçlanabilir.

Sentinel5

Yılan Adası: Brezilya'da bulunan bu ada binlerce ölümcül yılana ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle, bireysel ve toplumsal sağlığı korumak için Brezilya hükümeti adaya girmeyi yasaklamıştır.

Yilan Adasi Brezilya 1280X959

51. Bölge: ABD'nin gizli anlaşmalar yaptığı 51. Bölge'de düşman silah ve uçakları incelenir. Aynı zamanda yeni uçakların test edildiği bölgedir. Yetkisiz kişiler bu bölgeye alınmaz ve yaklaşanlara yüksek miktarda para cezası uygulanır. (Haber Merkezi)51 Bolge 291772361

Kaynak: İstiklal Gazetesi