Küçükçekmece'de dün 1 kişinin hayatını kaybettiği, 8 kişinin yaralandığı 3 katlı binanın yıkılması nedeniyle tutuklanan bina sahibi H.M.G'nin hakimlikte verdiği ifade ortaya çıktı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 şüpheliden biri olan H.M.G. ifadesinde, binanın babasından miras olarak kaldığını, kardeşinin binada bulunan haklarını 2022 yılında satın aldığını söyledi.

Binada herhangi bir çatlak veya sıkıntı olmadığını öne süren H.M.G. etrafına büyük inşaat yapıldığı için yapının yanında bulunan kaldırımdan çok fazla hafriyat kamyonu geçtiğini söyledi.

"BİNANIN SAĞLAMLIĞIYLA İLGİLİ RAPOR ALMADIM"

Şüpheli, binada yaşayan kimsenin kendisinden şikayetçi olmadığını savunarak, "Ben geçen sene meydana gelen depremden sonra devletin 'Yarısı Bizden' kampanyasına başvurdum. Ancak binanın sağlamlığıyla ilgili rapor almadım. Kiracılara da kendilerine yer bulmalarını söyledim. Müteahhit bulacağım zaman da bu olay meydana geldi" ifadelerini kullandı.

Şüpheli H.M.G, binanın babasının yaptığı gibi durduğunu, ekleme olmadığını iddia ederekn, yaşanan olayda bir kusur olmadığını ve babasının daha önce yaptığı binaların hala ayakta durduğunu söyledi.

Kaynak: AA