Kayseri'li vatandaşlar haftanın ikinci gününde yani 4 Haziran Salı sabahına bilinmeyen bir sesle uyandı. Buna neden olan olayı araştıranlar bir eğitim uçağının düştüğü haberi ile karşılaştı. Peki “Kayseri’de eğitim uçağı neden düştü? Eğitim uçağı kazasında ölen var mı?” İşte ayrıntılar…

KAYSERİ’DE EĞİTİM UÇAĞI MI DÜŞTÜ?

Kayseri'nin Kocasinan ilçesi Hasan Arpa Mahallesi'ne 4 Haziran Salı günü SF-260D tipi bir eğitim uçağı düştü. Düşen uçağın başlangıç eğitim için kullanılan bir uçak olduğu belirtildi.

KAYSERİ EĞİTİM UÇAĞI KAZASINDA ÖLEN YA DA YARALANAN VAR MI?

Kayseri'de düşen eğitim uçağı kazasının ardından vatandaşalr ölü ya da yaralı olup olmadığını araştırmaya başladı. Bu konuda Milli Savunma Bakanlığı (MSB), kazada iki pilotun şehit olduğunu açıkladı. 

Bu konu ile ilgili Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklamada ise şu şekilde; "Salı günü saat 10:00 sıralarında, Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndan eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait SF-260D tipi bir eğitim uçağı, henüz bilinmeyen bir nedenle Kocasinan İlçesi Hasanarpa Mahallesi yakınlarında düşmüştür. Arama kurtarma çalışmalarına başlanmıştır. Eğitim uçağında görevli iki askeri personelimiz (pilot) maalesef şehit olmuştur." 

Kaynak: istiklal.com.tr