CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Anayasa Mahkemesi Başkanı Kadir Özkaya ile görüşmesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

ÖZEL-ERDOĞAN GÖRÜŞMESİ HAFTAYA

CHP Lideri Özel, Erdoğan ile görüşme tarihini yarın paylaşacağını söyledi. Özel, “Erdoğan’la görüşme tarihimiz gelecek hafta içerisinde olacağı kesinleşti. Yarın gününü ve saatini paylaşma imkanımız olacak. Bu önemli bir görüşme, ben siyasette herkesin herkesle görüşmesini savunuyorum. Normalleşme dediğimiz bir dönem.” İfadelerini kullandı.

"İYİ PARTİ'Yİ ÖNEMSİYORUZ"

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu'nun CHP'yi hedef alan sözlerini yorumlayan Özgür Özel, “Bugün İYİ Parti'ye en üst yönetimde 14 kişilik bir yer verdik. Efendim Müsavat Bey, geçen hafta sonu sert konuştu, bugün de. Biz normalde kimsenin aklından geçmeyen bir şeyi teklif edebiliyoruz. Gerçekten normalinin bu olduğunu düşünüyoruz. Son seçimde çok az belediye kazanmış olabilir. Sadece 2 delegesi olabilir. Biz İYİ Parti'yi bu ülkenin önemli bir siyasi partisi olarak görüyoruz. Biz İYİ Parti'yi önemsiyoruz, çünkü onlara oy veren iyi insanları önemsiyoruz. Yöneticilerin sertleşmesi, iyi insanları kötü insan yapmaz. Ben asla ve asla bu tip tartışmaların içine girmem. Yoksa verilecek çok cevap var. Bundan sizin, bizim, bu ülkenin yoksul, işsiz insanlarının, mutsuz insanlarının ne çıkarı var? Müsavat Dervişoğlu ile Özgür Özel birbirinin kaşını gözünü yarsa bir garibanın karnı doyuyor mu?” dedi. 

AKŞENER ERDOĞAN GÖRÜŞMESİ

Erdoğan-Akşener görüşmesini değerlendiren CHP Lideri Özel, “Meral Akşener’i bayramda aradım. Bunlar insani şeyler. İnsani duygularını kaybeden siyasetçilerin memlekete kazandıracağı hiçbir şey yok. Umarım her iki tarafın da memnun ayrıldığı bir temas gerçekleşiyordur. Biz de dikkatle takip ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: istiklal.com.tr