CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018'de eşi ve iki oğlu hayatını kaybeden Emine Şenyaşar'ın taleplerini Cumhurbaşkanı'na ileteceğini açıkladı. Şenyaşar, suçluların ceza alması için 123 gündür Adalet Bakanlığı önünde eylem yapıyor.

ÖZEL'DEN ŞENYAŞAR'A DESTEK ZİYARETİ

Özel, Adalet Bakanlığı önünde eylem yapan Emine Şenyaşar'ı ziyaret ederek taleplerini dinledi. Ziyaret esnasında CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve beraberindeki heyet de Özel'e eşlik etti. 

ADALETİN GÖZÜNÜN KÖR EDİLDİĞİ İDDİASI

Özgür Özel, ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Özgür Özel, olaya ilişkin hastane kameralarına yansıyan görüntülerin kaybedildiğini öne sürerek, Şenyaşar'ın isyanının haklı olduğunu vurguladı. Özel, yaşanan olayda adaletin gözünün kör edildiğini belirterek "Herkesin gözünün önünde olan böyle bir katliama devlet gözünü yumamazdı ama maalesef devletin gözünü yumdular, adaletin gözünü kör ettiler" ifadelerini kullandı.

Özel, CHP olarak Emine Şenyaşar'ın haklı mücadelesinin yanında olduklarını ifade etti. Şenyaşar'ın güçlü ve etkili bir mücadele sergilediğini söyleyen Özel, onun yaşadıklarının toplum vicdanına kazındığını dile getirdi. Özel, "Konuştuğu dili, Kürtçeyi bilmiyorum ama hiç tercüme etmeseniz de ne demek istediği çok iyi anlıyorum. İki şeyin rengi yoktur; emekçinin alın terinin rengi olmaz, bir de annenin gözyaşının rengi olmaz. Kendi annemin gözyaşları akmış gibi hissediyorum" ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI'NA DOĞRUDAN İLETECEĞİM

Özgür Özel, Emine Şenyaşar'ın yaşadıklarını ve taleplerini ilgili kişilere iletmeye devam edeceğini belirtti. Önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı ile görüşeceğini ve Şenyaşar'ın taleplerini doğrudan ileteceğini açıkladı. CHP Lideri özel, "Haklı mücadelesinde CHP olarak da bir evladı olarak da onun haklı mücadelesinin yanındayız. Onun mücadelesi yorgun, perişan, hasta bir annenin ne kadar güçlü ve etkili olabileceğini gösteriyor. Karşısındakiler istediği kadar hukuksuzluğa sığınsınlar ama bir yandan annenin yaşadıkları mutlaka toplum vicdanına kazanıyor." şeklinde konuştu. 

Editör: Fırat Demir