Olay, babalarından yadigar kalan 2 milyon TL değerindeki otomobili evlerinin önünde göremeyen aile fertlerinin polise ihbarda bulunmasıyla ortaya çıktı.

ÖZEL EKİP HEMEN İŞE KOYULDU

Olayı aydınlatmak için Bursa İl Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü, zaman kaybetmeden özel bir ekip kurarak çalışmalara başladı. Lüks otomobilin çalındığı sokak ve mahalledeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polis, şüphelilerin sık sık mahalleye gelip gözetleme yaptığını belirledi. Bir sonraki gün iki kişinin otomobili çekiciye bindirip Yıldırım ilçesi Arabayatağı Mahallesi'nde bir ara sokağa bıraktığı tespit edildi.

A W221963 02

HIRSIZLAR OTOMOBİLİ SÖKMEDEN YAKALANDI

Güvenlik kameralarından kimlikleri ve yerleri tespit edilen şüpheliler, 26 suç kaydı bulunan Y.T. (49) ve 13 suç kaydı bulunan Ü.Y., Oto Hırsızlık Büro Amirliği'nin özel ekibi tarafından kıskıvrak yakalandı. Çekiciyle çalınan otomobil, yine çekiciyle sahibine teslim edildi.

HIRSIZLIK ANI KAMERADA

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor. Öte yandan, hırsızların otomobili çekiciye yükleyip götürme anları güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Bu dikkat çekici hırsızlık olayı, polisin hızlı ve etkili müdahalesi sayesinde kısa sürede çözüldü.

A W221963 03

Kaynak: İHA