Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yurdun 81 ilinin yanı sıra Lefkoşa ve Zagreb'de düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) başladı. Sınav öncesi İstanbul'da yaşanan bir kaza çok sayıda üniversite adayını mağdur etti. 

İstanbul'da T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı'nda bir minibüs kaza yaparak hatta girdi. Kaza sonrası seferler tek yönlü olarak durdu.  Kaza neneniyle Sultanahmet ve Cağaloğlu'ndaki okullarda YKS'ye girecek olan pek çok ailenin çocuğu sınavı kaçırdı. Kapıda kalan üniversite adayları büyük hayal kırıklığı yaşadı. 

Metro İstanbul'un sosyal medya hesabından seferlere ilişkin açıklama yapıldı.

Yapılan paylaşımda, "T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattımızın yol güzergahında meydana gelen kara yolu araç arızası sonucu yolumuzun kapanması nedeniyle seferlerimiz Kabataş-Beyazıt ve Yusufpaşa-Bağcılar istasyonları arasında yapılmaktadır" denildi. 

Bir yıl boyunca YKS için hazırlanan yüzlerce öğrencinin emeği çöpe giderken sosyal medyada çok sayıda kullanıcı yaşanan duruma tepki göstererek kaza yapan aracın neden yoldan çekilmediğini sordu. 

Kaynak: istiklal.com.tr