Ali Koç ve Aziz Yıldırım'ın başkanlığa aday olduğu Fenerbahçe'de, bugün ve yarın seçimli genel kurul heyecanı yaşanacak.

Fenerbahçe Kulübü'nün bugün ve yarın yapılacak tarihi genel kurulunda Ali Koç ile Aziz Yıldırım başkanlık için yarışacak. Ülker Stadı'nda ilk gün mali genel kurul gerçekleştirilecek. Oy verme işlemi ise yarın yapılacak.  Aidatlarını yatıran 46 bin 410 üye oy kullanma hakkına sahip.

30 Mayıs’ta düzenlenen Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda yeterli çoğunluk sağlanamadığından seçim ertelenmişti. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nın yeter sayı aranmadan 8-9 Haziran 2024 tarihinde yapılacağı bilgisi paylaşılmıştı. 

İki gün sürecek olan seçimin ilk gününde; Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporu okunacak ve mevcut Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin her bir dönem bakımından ayrı ayrı ibra edilmesi görüşülecek.

9 Haziran Pazar günü ise, Başkan ve Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Sicil Kurulu, Balotaj Kurulu ile Tarih, Müze ve Arşiv Kurulu üyelerinin seçimleri gerçekleştirilecek.

Kongre’nin açılışını kulübün yöneticilerinden Fethi Peki yaptı. Konuşmasında birliktelik vurgusu yapan Pekin, ‘’El ele verip Fenerbahçemizi daha da ileriye taşıyacak kararları almak için bir araya geldik. Unutmayalım ki sandıktan çıkan sonuç ne olursa olsun kazananın Fenerbahçe olmasını diliyorum. Çünkü en büyük zafer beraber hareket etmektir. Birlikte güçlüyüz, birlikte başaracağız’’ dedi. 

YILDIRIM CEPHESİNDEN İTİRAZ

Yıldırım cephesi, Genel Kurul Kongre Başkanlığı seçiminde usul hatası yapıldığı ve oylamada sorun olduğu iddiasıyla Küçük'ün seçilmesine itiraz etti.

Fethi Pekin, Kongre'nin açılışında Genel Kurul Kongre Başkanı'nın 'el kaldırarak' seçileceğini söyledi. Oylamanın yakın gözükmesine rağmen Küçük başkan ilan edildi.

Alınan bilgiye göre yıldırım cephesinden savaş adalet, itirazlarını Fethi Pekin'e iletti.

AZİZ YILDIRIM: YAPILAN SEÇİM GAYRİ DEMOKRATİKTİR, AYRILIYORUM

Yıldırım, ''Burada Fenerbahçe'ye yakışır bir Kongre istiyoruz. Ancak yapılan seçim gayri demokratiktir. Ben buradan ayrılıyorum. Yarın oy atamaya geleceğim'' dedi.

ALİ KOÇ'UN LİSTESİ

Erol Bilecik, Burak Kızılhan, Sertaç Komsuoğlu, Acun Ilıcalı, Ahmet Ketenci, Alper Alpoğlu, Cenk Öztanık, Eren Dişli, Ergun Özen, Esin Güral Argat, Fethi Pekin, Hakan Safi, Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Hüseyin Bozkurt, Kemal Danabaş, Mehmet Dereli, Nedim Keçeli, Özgür Özaktaç, Rıfat Perahya ve Selma Rodopman.

AZİZ YILDIRIM'IN LİSTESİ

Mithat Yenigün, Mahmut Uslu, Nihat Özbağı, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Mehmet İman, Ahmet Önder Fırat, Fatih Öztürk, Murat Salar, Mehmet Selim Kosif, Batuhan Özdemir, Ömer Onan, Hande Tibuk, Ahmet Özokur, Mustafa Ömer Topbaş, Emin Selim Akgün, Mustafa Aydın Acun, Emrah Tünay, Mehmet Engin Özturan, Savaş Adalet, Berkay Erdim ve Tuna Akın.

Kaynak: istiklal.com.tr