Üniversitenin salgının zor koşullarında eğitim hayatına başladığını ve bu yıl lisans programlarından ilk mezunlarını verdiğini belirten Göktaş, tüm mezunların kendi alanlarında yüksek başarılara imza atacağına inandığını söyledi. Türkiye Yüzyılı hedeflerine ancak iyi yetişmiş, ufku açık ve yenilikçi gençlerle ulaşılabileceğini ifade etti.

Bakan Göktaş, konuşmasında gençlere seslenerek, karşılaşacakları engellere rağmen hayat amacının peşinden koşmaları gerektiğini vurguladı. "Hayatınızı size heyecan veren bir idealin etrafında kurun," diyen Göktaş, gençlerin öz güven ve motivasyonlarını yüksek tutmalarını, farklı kültürlerle iletişim kurmalarını ve en az bir yabancı dil öğrenmelerini tavsiye etti.

Göktaş, gençlerin sosyal medyanın ve dijital dünyanın özgürlüklerini ellerinden almalarına müsaade etmemeleri gerektiğini belirterek, dijital dünyanın sunduğu haberlerin farklı kaynaklardan araştırılması gerektiğini söyledi. "En önemlisi, öğrenmekten asla vazgeçmeyin," diyerek gençlerin her işte en iyisini yapmaları gerektiğini vurguladı.

Bakan Göktaş, gençlerin başarılarının Türkiye'yi güçlü ve yenilmez kılacağını belirtti. "Bugün her masada gençlerimiz karar verici olarak yer alıyor. Sizlere her alanda destek olmak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz," dedi. Türkiye'nin en kıymetli hazinesinin çalışkan, becerikli ve çevik gençler olduğunu ifade eden Göktaş, "Gençlerimizi zirveye taşımak, yeni atılımların öncüsü yapmak Türkiye'yi güçlü ve yenilmez kılmak demektir," şeklinde konuştu.

Bu yıl mezun olan 755 genci ve ailelerini tebrik eden Göktaş, "Her birinizin kariyer yolculuğunda emin adımlarla ilerlemesini, hayata değer katan insanlar olmanızı diliyorum. Türkiye, 21. yüzyılda gençlerin başarısı ile yükselmeye devam edecek. Türkiye Yüzyılı, gençlerin yüzyılı olacak," dedi.

Mezuniyet törenine, İstanbul Galata Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nilüfer Bulut, Rektör Prof. Dr. Şeyma Aydınoğlu, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kaynak: AA