İçişleri Bakanlığı, Antalya'da 1 kişinin hayatını kaybettiği teleferik kazasına ilişkin 19 kişi hakkında soruşturma izni verdi.

5'İ TUTUKLU 12 ŞÜPHELİNİN 27'ŞER YILA KADAR HAPSİ İSTENMİŞTİ

12 Nisan'da yaşanan teleferik kazasında, aralarında Kepez Belediye Başkanı CHP'li Mesut Kocagöz'ün de bulunduğu 5'i tutuklu 12 şüphelinin, 27'şer yıla kadar hapsi istenmişti. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunduğu iddianame kabul edilmişti. Soruşturmanın devamında, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden denetim ve gözetim görevini ihmal eden 19 kişi daha soruşturmaya dahil edildi.

ANTALYA VALİLİĞİ DUYURDU

Antalya Valiliği'nin internet sitesinde yer alan açıklamada, "Antalya Konyaaltı ilçesi Tünektepe teleferik hattında 12 Nisan 2024 tarihinde meydana gelen kaza ile ilgili olarak, İçişleri Bakanlığı tarafından açılan idari soruşturma kapsamında görevlendirilen Mülkiye Müfettişleri tarafından yapılan inceleme sonucunda, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde denetim ve gözetim görevini ihmal eden 19 kişi hakkında 4483 sayılı yasanın 6. maddesi uyarınca soruşturma izni verilmiş ve dosya Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmiştir," ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: AJANSLAR