Antalya'nın Aksu ilçesinde bulunan ormanlık alanda çıkan yangın, havadan ve karadan yapılan yoğun müdahaleler sonucunda kontrol altına alındı.

YANGIN HACIALİLER MAHALLESİ YAKINLARINDA ÇIKTI

Hacıaliler Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Yangının fark edilmesi üzerine hızlı bir şekilde harekete geçildi.

ORMAN MUHAFAZA EKİPLERİ SEFERBER OLDU

Yangın ihbarının alınmasıyla birlikte, bölgeye orman muhafaza ekipleri sevk edildi. Yangına müdahale etmek üzere, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri yoğun çaba gösterdi.

HAVA VE KARA EKİPLERİ YOĞUN MÜCADELE VERDİ

Antalya Orman Bölge Müdürlüğüne ait 2 helikopter, 2 yangın söndürme uçağı, 12 arazöz ve 2 ilk müdahale aracı ile birlikte çok sayıda orman işçisi yangını söndürme çalışmalarına katıldı. Havadan ve karadan yapılan koordineli müdahaleler sayesinde alevler kısa sürede kontrol altına alındı.

KONTROL ALTINA ALINDI

Ekiplerin hızlı ve etkili müdahalesi ve yoğun çalışmalar sonucu yangın kontrol altına alındı. daha geniş alanlara yayılmadan kontrol altına alındı. Olayla ilgili soğutma çalışmaları devam ederken, yangının çıkış sebebi araştırılıyor.

ANTALYA’DA SICAK HAVA ETKİLİ OLUYOR

Hava sıcaklığının 30 dereceye ulaştığı Antalya'da vatandaşlar sahilde ve gölgelik alanlarda yoğunluk oluşturdu.

Antalya Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünün verilerine göre, kentte sıcaklık 30 derece, nem oranı ise yüzde 52 olarak kaydedildi.

Şehir merkezindeki bazı termometrelerin ise 42 dereceyi göstermesi dikkati çekti.

Sıcak hava ve yüksek nemden bunalan kent sakinleri ile turistler, Konyaaltı sahilinde denize girdi.

Kaynak: AA