Adıyaman'da Gazihan Caddesi'ndeki bir işletmenin sahibi olan Meryem Uçar, birkaç gün önce iş yerinin önünde bakımını üstlendiği anne ve 2 yavru kediyi sahipsiz 10 köpeğin saldırısına uğradığını belirtti. Uçar, iş yerinin güvenlik kamerasının olayı kaydettiğini ve köpeklerin anne ile yavru 2 kediyi parçaladığını ifade etti.

Sahipsiz Kopekler Mahalleliyi Canindan Bezdirdi Disariya Cikamiyoruz 9Bvb

"BUNUN ÖNÜNE GEÇİLMESİ GEREKİYOR"

Kentte çok sayıda sahipsiz köpeğin bulunduğunu dile getiren Uçar, "Bunun önüne geçilmesi gerekiyor. Çünkü sokakta insanlar da bulunabilir o saatte. 10 tane köpek insanları da parçalayabilirdi. Çoluk çocuk var. İş yerinin önüne gelip yatıyorlar. İnsanlar da korkuyor. Bunun önüne geçilmesi gerekiyor. Müşterilerimiz bu durumdan şikayetçiler, rahat bir şekilde gidip gelemiyorlar" dedi.

"RAHAT BİR ŞEKİLDE DIŞARIYA ÇIKAMIYORUZ"

Mahalle sakinlerinden Zikrettin Çiriş ise sahipsiz köpeklerden dolayı rahat bir şekilde dışarıya çıkamadıklarını, özellikle geceleri köpeklerin sürü halinde saldırdığını anlattı. Çiriş, "Ne zaman görsek kaçmak zorunda kalıyoruz artık. Yani dışarıya çıkamıyoruz. Motora binemiyorum, bindiğim zaman hep sıkıntı yaşıyorum. Geçenlerde yine bir küçük çocuğa saldırmıştı köpek. Bu yüzden kardeşimin, ablamın dışarıya çıkmasını da pek istemiyorum. Artık bu olay hakkında gerekenin yapılmasını istiyoruz, okullara rahat bir şekilde gidemiyoruz" diye konuştu.

"ÖĞRENCİLER OKULA RAHAT GİİDEMİYOR"

Altınşehir Mahallesi Muhtarı Ekrem Abacı da bölgede çok sayıda üniversite öğrencisinin bulunduğunu dile getirerek, "Sahipsiz köpeklerden dolayı öğrenciler de okullarına rahat gidemiyorlar. Ailelerin tamamı bu başıboş köpeklerden dolayı şikayetçi. Bir komşumuzun 2 tane yavru kedisi ve kedilerin annesini katlettiler. Başıboş köpekler çeteleşmişler. Sokaklarda insanlara yaşam hakkını bırakmamışlar." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA