Ali Koç, 2018 yılında yapılan seçimlerde Ali Koç ve Aziz Yıldırım seçimlere aday olarak katıldı. Ali Koç 20 bin 736 oyun 16 bin 92'sini alarak seçimi kazanmış ve sarı-lacivertli kulübün 37. başkanı oldu. Şimdi ise 2024 Fenerbahçe başkanlık seçimlerinde yeniden aday oldu. Peki Ali Koç kimdir, aslen nerelidir? Ali Koç evli mi?” İşte araştırılan ayrıntılar…

ALİ KOÇ KİMDİR?

Yıldırım Ali Koç, 2 Nisan 1967 yılında doğdu. Türk iş insanıdır. Türkiye'nin en zengin Koç ailesinin üçüncü kuşak üyesi ve Rahmi Koç'un en küçük oğludur.

Ali Koç, liseyi Londra'daki Harrow School'da bitirdi. Houston, Teksas'taki Rice Üniversitesi'nden Yönetim Çalışmaları alanında lisans derecesi ve ardından Harvard Business School'dan MBA derecesi aldı.

Ali Koç, 1997 yılında Koç Holding'e katılarak şirkette çeşitli üst düzey görevleri oldu. 2006'dan 2010'a kadar aile grubunun kurumsal iletişim ve bilgilendirme başkanlığını yaptı. Süper Lig'in dev kulübü Fenerbahçe’nin eski yönetim kurulu üyesiydi. Aziz Yıldırım'ın iktidara gelmesinden bu yana dördüncü iki yıllık cumhurbaşkanı yardımcılığını yaptı.

Ali Koç, şu anda uluslararası bir kalkınma kuruluşu olan Endeavor Türkiye'nin Yönetim Kurulu'nda görev yapmaktadır. 3 Haziran 2018'de eski başkan adayı Aziz Yıldırım'ı üç yıl boyunca oyların %77,6'sını alarak 37. Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı seçildi.

ALİ KOÇ EVLİ Mİ?

Ali Koç, 2005 yılında Nevbahar Demirağ ile evlendi. Çiftin iki çocukları var.

Kaynak: istiklal.com.tr