Aziz Yıldırım ve Ali Koç'un yarıştığı seçimli olağan genel kurulunda oy kullanma işlemi 17.00'da tamamlandı.

Ülker Stadyumu'nda düzenlenen genel kurul toplantısı için sabah erken saatlerde stadyuma gelen üyeler, uzun kuyruklar oluşturarak seçimde oy kullandılar.

Koç'un oy pusularının rengi sarı, Yıldırım'ın ise beyaz olarak belirlendi. Toplamda 27 bini aşkın rekor oy kullanıldı. 2018'deki Koç-Yıldırım yarışında 21 bin oy kullanılmıştı.

ALİ KOÇ YENİDEN BAŞKAN

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadyumu'nda gerçekleştirildi. İki gün süren kongrede bugün oylama yapıldı ve toplam 47 sandıkta 27 bin 489 üye oy kullandı.

İlk olarak 3 Haziran 2018 tarihinde 16 bin 92 oy alarak başkanlığa seçilen Ali Koç, 26 Haziran 2021'de tek aday olarak girdiği seçimde 6 bin 459 oyla göreve gelmişti. Bu yıl yeniden seçimde yarıştığı Aziz Yıldırım ile karşı karşıya gelen Koç, oyların 16 bin 464'ünü alarak üst üste üçüncü kez başkan seçilmeyi başardı. Aziz Yıldırım ise 10 bin 483 oy aldı.

Seçim sonucunun açıklanmasının ardından Divan Başkanı Vefa Küçük, Ali Koç'un seçimleri kazandığını duyurdu. Ali Koç, saat 19.00 itibarıyla sahaya inerek taraftarlarla buluştu. Tribünlerde meşaleler yakılırken, taraftarlar "İnandık sana, güvendik sana, yüzümü kara çıkarma" tezahüratlarıyla Koç'a destek verdi.

Kaynak: istiklal.com.tr