İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 37 gazeteciyle Roma'ya gitti. İBB Başkanı İmamoğlu'nun seyahatiyle ilgili belediyenin bütçesinden 10 ila 15 milyon TL arasında harcama yapıldığı öne sürüldü. 

İsmail Saymaz, Nevşin Mengü, Ruşen Çakır, Ertuğrul Özkök, Barış Pehlivan gibi gazetecilerin de katıldığı seyahatle ilgili CHP Milletvekili Murat Emir, “Ekrem İmamoğlu Roma’ya giderken 37 bağımsız gazeteciyi seçti. Özel uçakla değil, THY’nin charter seferi ile gidildi.” açıklamasında bulunmuştu.

Roma Gazeteci

THY BASIN MÜŞAVİRİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve heyetinin Roma uçuşlarıyla ilgili kamuoyunda yer alan iddialara açıklık getirdi. Üstün, İmamoğlu ve heyetinin Roma seyahatinin tarifeli bir uçuşla gerçekleştirilmediğini belirtti.

Yahya Üstün, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ve heyetinin Roma uçuşları için tarifeli bir seferimizin tahsis edildiği yönündeki ifadelere açıklık kazandırmak isteriz. Sayın Başkan ve heyetinin Roma seyahati, tarifeli bir uçuşumuzla gerçekleşmemiş olup, Türk Hava Yolları’na gelen talep üzerine Boeing-737 uçağımız kiralama yöntemiyle tahsis edilmiştir. Tarifeli bir uçuşumuzun özel bir heyete tahsis edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir." 

Kaynak: istiklal.com.tr