Galatasaray'ın efsane futbolcularından ve Divan Kurulu Üyesi Metin Çekiçler, 63 yaşında vefat etti. "Küçük Metin" lakabıyla tanınan Çekiçler'in cenaze namazı Kuzguncuk Camii'nde kılınacak ve sonrasında defnedilecek. Haber, Galatasaray camiasını derin bir üzüntüye boğdu. Galatasaray Şef Scout'u Emre Utkucan, Sarı Kırmızılı camiaya acı haberi duyurdu. Ardından Galatasaray Kulübü resmi bir açıklama yaparak bu üzücü kaybı doğruladı. 

Utkucan paylaşımında, "Galatasaraylı eski futbolcu, Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu üyesi, Galatasaray profesyonel futbol takımının kıdemli scoutu namı diğer Küçük Metin'i, Metin hocamızı, Metin Çekiçler'i kaybettik. Tüm camiamızın, sevenlerinin ve ailesinin başı sağ olsun. Kaybımız çok büyük"  ifadelerine yer verdi.  

Galatasaray Kulübü ise,  "Kulübümüzün eski futbolcularından, 9039 sicil numaralı Divan üyesi, Galatasaray Futbol A Takımımızda Scout Uzmanı olarak görev yapan Metin Çekiçler'in vefat ettiği haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhumun cenazesi, 22 Mayıs 2024 Çarşamba günü Kuzguncuk Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, Türk futboluna ve camiamıza başsağlığı dileriz." açıklamasında bulundu. 

Kaynak: istiklal.com.tr