İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 17 ilde 4 gündür devam eden FETÖ'ye yönelik 'KISKAÇ-19' operasyonu kapsamında 72 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.

FETÖ'ye Yönelik Operasyonlar Sürüyor

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "17 ilde FETÖ’ye yönelik son 4 gündür yapılan 'KISKAÇ-19' operasyonlarında 72 şüpheli yakalandı. FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek" ifadelerini kullandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, KOM Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; Ankara, Bingöl, Bitlis, Edirne, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırşehir, Konya, Malatya, Muğla, Sakarya ve Uşak illerinde gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında şüphelilerin;

Örgütün sözde “Emniyet Mahrem Yapılanması, Askeri Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları,

Ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve örgüt içerisinde sorumlu şahıslarla irtibatlı oldukları,

İfade ve teşhislerde adlarının geçtiği ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Operasyonlar sonucu çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümanın ele geçirildiğini belirten Bakan Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren polis ekiplerini tebrik ederek, "Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" dedi.

Operasyonların kararlılıkla sürdürüleceği ve terör örgütü mensuplarına yönelik mücadelenin devam edeceği vurgulandı.

Kaynak: istiklal.com.tr