Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, M.K. adlı bir kadın, ziyaret ettiği alışveriş merkezinde sivil kıyafetlerini değiştirerek yanında getirdiği askeri üniformayı giydi. 24 yaşındaki M.K., elindeki telefonla ilçe merkezinde bulunan Meydanbaşı Caddesi'ndeki esnaflara GBT sorgulaması yaptı. Cadde boyunca dolaşarak iş yerlerini ziyaret eden kadın, suç kaydını kontrol edeceğini belirterek esnafların kimliklerini istedi. GBT sorgulamasını gerçekleştirdikten sonra kimlikleri geri veren kadın, daha sonra sahil kenarında bulunan Uzunkum Caddesi'ndeki kafelere giderek içeride oturan müşterilerin kimliklerini istedi.

662283D15A395278A3B8Aa78

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Bir müşteri ise durumundan şüphelendiği kadın nedeniyle 112'yi arayarak ihbarda bulundu. İhbar üzerine Ereğli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, olay yerine hareket etti. Jandarma üniformalı kadına suç üstü yapan polis ekipleri, askeri personel olduğunu gösteren kimlik kartını sordu. Kartın bulunmadığını öğrenen ekipler, kadının kimliğini alarak GBT sorgulaması yaptı. Sözleşmeli öğretmen olduğu tespit edilen H.K.'nın, daha önceden de herhangi bir suç kaydının bulunmadığını belirledi.

662283Df5A395278A3B8Aa7A

Gözaltına alınan kadın polis nezaretinde kıyafetleri değiştirmesi amacıyla yeniden alış veriş merkezine götürüldü. Polisin kimlik sorduğu kadın, önce bir konu için geldiğini söyledi. Polisleri atlatamayacağını anlayan kadın, askerlik mesleğine karşı hevesi olduğunu, kendisinin öğretmenlik yaptığını söyledi. Tiyatro gösterisi için jandarma üniforması giydiğini de sözlerine ekleyen kadın, bindirildiği polis aracında ise ağlayarak pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

Kaynak: İHA