İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adana Emniyet Müdürlüğü tarafından son 3 gündür düzenlenen “NARKOÇELİK-21” operasyonlarında 12 ayrı uyuşturucu suç çetesinin çökertildiğini duyurdu. Yerlikaya, operasyonlar sırasında 282 şüphelinin yakalandığını, 266’sının tutuklandığını ve 11’inin ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldığını açıkladı.

Yerlikaya, ülkeyi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemekte kararlı olduklarını vurguladı ve operasyonların ülkenin dört bir yanında kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

Adana Valiliği, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; Adana İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonlara 586 ekip, 2.855 personel, 10 özel harekat unsuru, 3 hava aracı, 1 helikopter ve 23 narkotik dedektör köpeği katıldı.

Yerlikaya, bu operasyonların Türkiye’de tek operasyonda en yüksek tutuklama oranına ulaştığını belirterek, operasyonları koordine eden ve gerçekleştiren tüm yetkililere ve kahraman polislere teşekkür etti.

Kaynak: istiklal.com.tr