Türkiye Balıkesir’de bir zincir restoranda kurye olarak çalışan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ata Emre Akman'ın bıçaklanarak öldürülmesini konuşurken bir kuryeye saldırı haberi de istanbul Esenyurt'tan geldi. 

TARTIŞMA BÜYÜDÜ BIÇAKLI SALDIRIYA UĞRADI

Olay, dün akşam saatlerinde Esenyurt Hacı Bayram Veli Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, cadde üzerinde seyir halindeyken araç sürücüsü ile motokurye arasında bir yol tartışması çıktı. Tartışma büyüyerek her iki tarafın da araçlarından inmesiyle sonuçlandı. Sürücü ve yanındaki kişiler, kuryeye saldırarak darp etmeye başladı ve içlerinden biri kuryeyi bıçakla yaraladı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi, yaralı kurye ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

"MOTOKURYEYE 5-6 KİŞİ SALDIRDI"

Çevredeki vatandaşlar tarafından cep telefonu kameralarıyla kaydedilen kavga anları olayın şiddetini gözler önüne serdi. Olayla ilgili konuşan esnaf Sadık Doğan, "İçeride çalışıyorduk, motosiklet ile bir kamyonet birbirlerine laf atarak ilerlediler ve durdular. Yol kavgası nedeniyle birbirlerine girmişlerdi. Biz de ayırmaya gittik. Kavgaya karışanlardan birini aldım ve buraya getirdim. Motokurye yaralandı, 5-6 kişi saldırdı. Ardından polis ve ambulans geldi, yaralıyı ambulansla götürdüler. Bu bıçaklı bir olaydı," dedi.

Kaynak: İHA