YÖK başkanının yaptığı açıklama gündemde yer alıyor. Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, devlet üniversitelerindeki ikinci öğretim programlarına dair milyonlarca kişiyi ilgilendiren bir açıklamada bulundu. Peki “İkinci öğretimler kapatıldı mı? 2. Öğretim ne zaman kaldırılacak 2024?Üniversitelerin 2. Öğretimi kalktı mı?” İşte bu soruların yanıtları…

ÜNİVERSİTELERDE 2. ÖĞRETİM KALDIRIYOR MU? ÜNİVERSİTELERİN 2. ÖĞRETİM NE ZAMAN KALDIRILACAK?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, devlet üniversitelerindeki 2. öğretim programlarının kapatıldığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından YÖK başkanının açıklamasının detayları merak edildi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, konuyla ilgili yaptığı açıklamanın detaylarında, devlet üniversitelerindeki 2. öğretim programlarının artık sunulmayacağını belirtti. Bununla birlikte, vakıf üniversitelerinde de benzer bir adım atılacağını ifade eden Özvar, bu programların yerine istihdama yönelik ve geleceğin mesleklerine uygun programların geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Mimarlık, eczacılık, psikoloji, beslenme bazı temel bilim program kontenjanları da azaltılacak.

Üniversitelerin 2. Öğretiminin ne zaman kapanacağı da araştırılıyor. Bu konuya dair yapılacak detaylı açıklamalar bekleniyor.

Kaynak: istiklal.com.tr