Sınav için geri sayım devam ederken ÖSYM, adaylara yeniden başvuru yapma imkanı tanıdı. Başkanlık, 8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 2024 YKS için ikinci geç başvurunun alınacağını açıkladı.

ÖSYM'nin yaptığı yazılı açıklamada, geç başvuruya ilişkin şu ifadelere yer verildi:

"Başkanlığımızca 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) için 2. geç başvuru alınacaktır. Adaylar başvurularını, ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması'ndan 25-28 Mart 2024 tarihleri arasında yapabilecektir. Başvuru işlemleri 28 Mart 2024 tarihinde saat 23.59’da (ÖSYM başvuru merkezlerinden başvurular mesai saati bitiminde) sona erecektir."

Sınav ücreti ödeme işlemleri ise 28 Mart 2024 tarihi saat 23.59'a kadar yapılabilir. Ayrıca, sınavla ilgili detaylı bilgilerin 2024-YKS Kılavuzu'nda yer aldığı ve adayların bu kılavuzu dikkatle incelemesi gerektiği vurgulandı.

Geç başvuru sürecinde, daha önce YKS'ye başvuran ancak AYT ve/veya YDT oturumlarına girmek istemeyen adayların da seçeneklerini belirleyip başvuruda bulunabileceği ifade edildi. Ayrıca, fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı'nı edinen veya fotoğrafını yenileyen adayların da sisteme güncelleme yapabileceği belirtildi.

Editör: Ali Özgür UZUN