Yerel Seçim döneminde yaşanan bir kavgada darp edilen Nazım Sağlam, kavgada aldığı darbelerle yaralandığını ve şikayetçi olduğunu belirterek davanın bir an önce görülüp sonuçlanmasını istediğini ifade etti. 72 yaşındaki Sağlam, her iki bacağında platin bulunduğunu ve muhtarlık seçimiyle ilgisinin olmadığı bir sırada kavgada dövüldüğünü dile getirdi.

Sağlam, olayı şu şekilde anlattı: "Yeni Danişment köyünde 31 Mart seçimleri sandık işlemleri bittikten sonra sayım bitmek üzereyken ben dışarı çıktım. Ben arabama doğru yöneldim. Yöneldikten sonra seçimi kaybeden muhtar adayı tarafı köye karşı küfrederek dışarı çıktılar. Ben arabaya doğru giderken arkamdan uçan tekme atarak beni yere serdiler. Karnım ve kafam şişti. Uzun süre kendime gelemedim. Ambulansla beni hastaneye götürdüler, iki gün hastanede kaldım. Jandarma hastaneye gelerek ifademi aldı. Sağlık raporum, iki günlük darp raporum da dosyamın içindedir. Kavga anının kamera görüntüleri de dosyanın içindedir."

Kavgada kimin tarafından nasıl darp edildiğinin kamera görüntülerinde yer aldığını belirten Sağlam, "Hiçbir adayı desteklemediğim halde beni bu hale getirdikleri için önce Allah'a, sonra adli makamlara havale ediyorum. Ben iki bastonlu bir adamım. On yıldır ben iki bastonla geziyorum. Beni köpekte döver, kedi de döver. Bunlar bu kadar zayıf insanlar" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA