Konya'da yapılan yerel seçimlerde Altınekin, Çumra, Emirgazi, Doğanhisar, Sarayönü ve Yalıhüyük ilçelerinde zafer kazanan Yeniden Refah Partisi'nin İl Başkanı Temel Peker, beklenmedik bir adım atarak görevinden istifa ettiğini açıkladı.

6 ilçeyi kazanan Yeniden Refah Partisi Konya İl Başkanı istifa etti |  Independent Türkçe

Peker'in istifa kararı, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruyla kamuoyuna yansıdı. Açıklamasında, partinin önceden belirlenen yüzde 35 oy hedefine ulaşamamasının sorumluluğunu üstlendiğini dile getiren Peker, bu kararıyla partisine olan sorumluluğunu vurgulamış oldu. Büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Köseoğlu'nun ise oy oranının yüzde 23.46 olduğu biliniyor.

Temel Peker, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, ''Malümunuz üzerine 01.08.2023 tarihinde Yeniden Refah Partimizin Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan Bey'in tensipleriyle Konya İl Başkanı olarak göreve başlamış bulunmaktayım. Göreve geldiğimizde Konya'daki üye sayımız 5 bin 55'idi. Seri bir şekilde teşkilatlanarak hareket mekanizmaları sağlam, donanımlı ve liyakatli II Yönetim kurulu üye atamalarını ivedilikle yaptık. Atamış olduğumuz ilçe başkanlarımız ve teşkilatlarımızın azimli ve gayretli çalışmaları neticesinde Konya'daki üye sayımızı yüzde 600'ün üzerinde bir oranla artırarak 32 bine çıkardık. 2023 Genel Seçimlerinde Yeniden Refah Partimiz Konya'da yüzde 5 oy almıştı. 31 Mart 2024 Mahalli idareler seçiminde bir önceki genel seçime oranla yüzde 23,50 oy oranı ile yüzde 350'linin üzerinde bir artışla yukarı yönlü bir ivme sağladık. Bu oy oranıyla da 6 ilçemizin belediye başkanlığını kazanmayı başardık. İcra kurulumuz olarak hedeflemiş olduğumuz yüzde 35'lik oy hedefine maalesef ulaşamadık. Konya İl Başkanlığı ve teşkilatı olarak bu başarısızlığı öncelikle şahsıma indirgeyerek hiçbir bahaneye sığınmadan sorumluluğu üzerime alıyorum. İcra kurulumuzla almış olduğumuz ortak karar neticesinde birlikte istifamızı kamuoyuna sunuyoruz'' ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 04 01 At 4.25.45 Pm

Editör: Gaye SARI