Parti Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, yapılan değerlendirmelerde, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde önemli bir başarı elde ettiklerini ifade etti. Yeniden Refah Partisi'nin, kesinleşmeyen sonuçlara göre 1 büyükşehir belediyesi, 1 il belediyesi ve 38 ilçe belediyesi kazandığını belirtti.

Kılıç, seçim sonuçlarının ardından parti olarak yeni anayasa için "evet" sinyali verdiklerini dile getirdi. Ancak, bu desteğin, Türkiye'nin gündemindeki başkanlık sisteminden kaynaklanan problemlerin çözümünü içermesi şartıyla olduğunu vurguladı.

Ayrıca Kılıç, seçim sonuçlarının yanı sıra, Beşiktaş'ta yaşanan yangın faciasına da değindi ve hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Suat Kılıç, basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, erken seçim ihtimali üzerine henüz erken olduğunu ve Türkiye'nin öncelikli olarak ekonomik sorunlarını çözmesi gerektiğini belirtti.

Son olarak, sağdan sola yaşanan oy kaymalarına da dikkat çeken Kılıç, CHP'li adayların bu oyların emanet olduğunu unutmaması gerektiğini ve aksi takdirde bu oyların kısa sürede gerçek sahiplerine döneceğini ifade etti.

Editör: Ali Özgür UZUN